Granfesta wine selection
Aby móc przeglądać produkty w naszym sklepie musisz mieć co najmniej 18 lat.

Potwierdź swój wiek poniżej lub opuść stronę.

opuść strone

DARMOWA WYSYŁKA DLA ZAMÓWIEŃ OD 250 PLN                DORADCA TEL 795 205 046

Promocje
 Segredos De Sao Miguel Reserva Branco IG Alentejano
Segredos De Sao Miguel Reserva Branco IG Alentejano

45,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Zestaw 6 win "Nieoszlifowane diamenty"
Zestaw 6 win "Nieoszlifowane diamenty"

449,00 zł

Cena regularna: 484,00 zł

Najniższa cena: 439,00 zł
szt.
Zestaw 6 win "Dla wymagających"
Zestaw 6 win "Dla wymagających"

589,00 zł

Cena regularna: 634,00 zł

Najniższa cena: 579,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Winnice

Winnica Bodegas Alvia
Winnica Bodegas Delampa
Winnica Cantine Paradiso

 

Winnica Casa Relvas
Winnica Chateau Ollieux Romanis
Winnica Dominio Basconcillos

 

Winnica Garrocha
Winnica La Grange
Winnica Pasetti

 

Winnica Rinomata Cantina Tombacco

Od specyfiki miejsca uprawy winorośli zależy charakter wina. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej lokalizacji na winnice. Na produkt końcowy wpływ ma między innymi rodzaj gleby, wysokość terenu nad poziomem morza, wilgotność powietrza, wietrzność, wahania temperatury, nasłonecznienie, nachylenie terenu, lokalna flora oraz fauna i nie tylko. Co ciekawe, winnice kojarzą się przede wszystkim z produkcją win. Nie każdy jednak wie, że uprawiana w nich winorośl często jest także przeznaczona do bezpośredniej konsumpcji.

Historia winnic

Wzmianki na temat zorganizowanej uprawy winorośli pojawiają się w Biblii, a także w historycznych opowieściach o starożytnych Rzymianach oraz Grekach. Przez wiele epok ta dziedzina przeżywała zarówno rozkwit, jak i upadki. Najbardziej znana jest chyba plaga mszyc, która pod koniec XIX wieku spowodowała ogromne straty w europejskich winoroślach. Aktualnie winnice rozsiane są po całym świecie i zajmują łącznie ponad 7 milionów hektarów powierzchni. Najwięcej takich miejsc znajdziemy w Hiszpanii.

Winnice polecane przez Granfesta

Nasz zespół tworzą ludzie, którzy znają tajniki uprawy winorośli oraz produkcji wina. Dlatego też przygotowaliśmy krótkie zestawienie winnic. Warto wspomnieć o Bodegas Alvia, Dominio Basconcillos czy Bodegas Delampa w Hiszpanii, Cantine Paradiso, Rinomata Cantina Tombacco i Pasetti we Włoszech, Chateau Ollieux Romanis oraz La Grange we Francji, Casa Relvas czy Garrocha w Portugalii... To tylko niektóre z wielu winnic świata, w których powstają napoje cenione ze względu na smak, aromat oraz inne właściwości.

Jaka jest historia tych miejsc, gdzie dokładnie się znajdują i w jakich warunkach jest uprawiana winorośl? Te i inne informacje znajdują się w szczegółowych opisach każdej z lokalizacji. Przy każdej z nich zamieściliśmy również filmik, który pozwoli choć na chwilę przenieść się w te wyjątkowe krainy. Zachęcamy do lektury oraz do kontaktu – z chęcią podzielimy się wiedzą na temat winnic i producentów wyrobów z winorośli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium