Granfesta wine selection
Aby móc przeglądać produkty w naszym sklepie musisz mieć co najmniej 18 lat.

Potwierdź swój wiek poniżej lub opuść stronę.

opuść strone
Promocje
Zestaw 6 win "Bella Italia"
Zestaw 6 win "Bella Italia"
286,00 zł 269,00 zł
szt.
 Delampa Autor DOP Jumilla
Delampa Autor DOP Jumilla
39,00 zł 36,00 zł
szt.
Zestaw 6 win "Proste przyjemności"
Zestaw 6 win "Proste przyjemności"
207,00 zł 199,00 zł
zestaw
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

5-cio pokoleniowa historia winnicy Pasetti rozpoczyna się w epoce Burbonów i sięga współczesności. Punkt zwrotny dla winnicy nastąpił w latach 60-tych, wraz z rozpoczęciem winifikacji na własną rękę z  niezwykle pozytywnym wynikiem, a firmie udaje się wyrobić markę na rynku.

W latach 80-tych Mimmo Pasetti, student enologii,  dał firmie impuls butelkując Montepucliano: zrobił to, aby uczcić narodziny swojej pierworodnej Franceski, która była rudowłosa, podobnie jak babcia Mimmo, Donna Rachele.  Tak narodziło się wino Testarossa (która dosłownie znaczy "Czerwona Głowa"), flagowe wino winiarni i Rodziny Pasetti.

Mimmo Pasetti, obecnie zarządza firmą, z wizją nabywa coraz więcej pól w Pescosansonesco (Gran Sasso i Park Narodowy Monti della Laga). Terroir Pescosansonesco, gliniasto-wapienny, jest idealny do uprawy Montepulciano d'Abruzzo, a zakres temperatur między dniem a nocą na wysokości 550 m.n.p.m. gwarantuje, wysoką jakość i elegancję wina. Pasetti jest jedyną firmą we Włoszech, która może używać logo Parku Narodowego na etykiecie swoich butelek. Mimmo wspierają jego trzej synowie, z których każdy ma określoną i inną rolę: Francesca Rachele jest odpowiedzialna za administrację, Massimo za eksport , a Davide, który jest enologiem, jest odpowiedzialny za produkcję wina.

 

Pasetti

Dobre wina czerwone

Dobre wina białe

Wina w promocji

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium